Atsistatymas po gimdymo I Seksas po gimdymo I Noriudar.lt
Atsistatymas po gimdymo I Seksas po gimdymo I Noriudar.lt
 • Greitesniam atsistatymui po gimdymo reikėtų ruoštis prieš pastojant
 • Kaip paruošti kūną gimdymui ir lengvesniam atsistatymui nėštumo metu
 • 5 paprasti visapusiško atsistatymo po gimdymo žingsniai
 • Rekomendacijos kaip atsistatyti po atliktos epiziotomijos
 • Galimi kūno ir makšties pokyčiai

Vaikelio gimimas įneša daug džiaugsmo, laimės ir rūpesčio į šeimą. Motinystė – ypatingas laikotarpis moters gyvenime, suteikiantis vidinės jėgos, prasmės jausmo ir pilnatvės. Jos metu moteris atskleidžia gražiausius savo bruožus ir sužino daug naujų dalykų apie save.

Tačiau motinystė turi ir kitą medalio pusę:

 • Tarpvietės plyšimas, kirpimas
 • Nugaros skausmai
 • „Mamuko pilvukas“ arba diastazė
 • Viršsvoris
 • Šlapimo nelaikymas
 • Hemorojus
 • Gimdos / makšties sienelių nusileidimas (prolapsas)
 • Sausumas makštyje
 • “Platumo” makštyje pojūtis, oras patenkantis į makštį mylėjimosi metu
 • Žemas libido, sumažėjęs seksualinis potraukis
 • Skausmas mylėjimosi metu
 • Susilpnėjęs jautrumas, orgazmų nebuvimas

Praktiškai kiekvienai mamai tenka susidurti bent su vieną iš įvardytų problemų. Liūdniausia tai, jog kartais šeimoje apie šių problemų atsiradimą žino tik pati moteris, nes jai nejauku apie tai kalbėtis, ieškotis sprendimo. Išoriškai šios intymios problemos gali likti nepastebėtos, užmaskuotos, tačiau jos stipriai įtakoja moters savivertę, savijautą ir sveikatos būklę. Turint šias problemas tampa sunku jaustis laimingai, moteriškai, bei pilnavertiškai mėgautis motinyste.

Nėštumas ir gimdymas – tarsi ruletė, vienoms moterims šis gyvenimo etapas praeina itin lengvai ir greitai, jos pagimdo be komplikacijų ir atsistato be didelių pastangų. Kitoms atsistatymas užtrunka ilgą laiką, po gimdymo atsiranda daugybė pokyčių organizme, o kūno formos bei energijos lygis jau nebebūna tokie patys, kaip būdavo prieš pastojimą.

Atsistatymas po gimdymo. Pakalbėkime apie tai. Kokie konkretūs veiksmai padeda moteriai lengviau atsistatyti po gimdymo?

KĄ GALITE PADARYTI PRIEŠ PASTOJANT:

Kalbant apie atsistatymą po gimdymo – šiuo klausimu reikėtų pradėti rūpintis dar nėštumo pradžioje, o dar geriau – prieš pastojant.

Itin veiksmingas būdas paruošti kūną nėštumui, gimdymui bei lengvesniam atsistatymui po jo – pradėti praktikuoti intymią gimnastiką prieš pastojant. Reguliarūs intymios gimnastikos pratimai leidžia sumažinti tarpvietės plyšimo riziką gimdymo metu, bei išvengti pilvo raumenų diastazės ir organų nusileidimo po gimdymo.

Išmokus taisyklingai daryti dubens dugną stiprinančius pratimus – galime daryti juos bet kur ir bet kada, maloniai integruoti šiuos pratimus į sportą arba kitus kasdienius veiksmus. Laiko atžvilgiu, dubens dugno raumenų tonuso palaikymui užtenka 10 minučių kokybiškos treniruotės.

Pagrindinis ir ko gero vienintelis iššūkis intymioje gimnastikoje – išmokti daryti dubens dugną stiprinančius pratimus taisyklingu ir saugiu būdu, t.y. nekeliant intraabdominalinio (vidaus organų) spaudimo ir neįtraukiant kitų raumenų. Tam, kad galėtumėte išvengti šias klaidas ir pajausti rezultatus – rekomenduojama praeiti bazinius intymios gimnastikos mokymus su specialisto priežiūra.  

KĄ GALITE PADARYTI NĖŠTUMO METU:

Štai keli patarimai nėštukėms, kurie padės sumažinti nėštumo pasekmes ir lengviau atsistatyti po gimdymo:

 1. Palaikykite gerą fizinę formą iki pat gimdymo

Kadangi raumenys turi atmintį, fiziškai aktyvioms moterims būna paprasčiau atsikratyti papildomų centimetrų nuo juosmens po gimdymo. Jei nuolatos rūpinamės savo oda (o ne tik nėštumo metu), ji bus elastinga ir greičiausiai joje neliks strijų po nėštumo.

 • Judėkite

Nėštumas nėra priežastis paskęsti sofoje ir vengti bet kokio fizinio krūvio. Jei nėra grėsmės ir gydytojas leidžia, būtinai išbandykite jogą, nėščiųjų mankštą arba plaukimą. Taip pat labai sveika vaikščioti gryname ore.

 • Kontroliuokite savo svorį nėštumo metu

Nėštumas nėra priežastis laikytis “bandelių ir pyragaičių dietos”. Ir tegul aplinkiniai jums pataria valgyti už du – prisiminkite apie tai, kad po gimdymo gali tekti ilgai atsikratyti nereikalingų kilogramų.

 • Nenustokite mylėtis ir mėgautis intymumu su partneriu

Jei nėštumą prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu (iki pat gimdymo dienos) yra visiškai saugus. Nėštumas kai kurioms moterims suteikia ypatingo laisvumo, moteriškumo ir seksualumo, o kadangi nėštumo metu išnyksta baimė pastoti – moteris gali labiau atsipalaiduoti ir patirti anksčiau neatrasto malonumo piko. Tarp kitko, nėštumo metu patiriamas orgazmas padeda sumažinti įtampą kryžkaulio ir mažojo dubens srityse, o jo metu gaminamas hormonas oksitocinas stiprina partnerių tarpusavio ryšius.

 • Nepanikuokite, jei kas nors negerai – tai laikina

Pigmentinės dėmės atsiranda beveik visoms nėščioms moterims. Ir nereikia griebti pemzos ir bandyti jų tučtuojau atsikratyti. Juk per kelis mėnesius po gimdymo jūsų oda atgaus pirminę išvaizdą.

 • Jei jaučiate poreikį – dėvėkite nėščiųjų diržą

Jei jaučiate, kad jūsų oda ar stuburas negali susidoroti su krūviu ir jiems reikia pagalbos, būtinai pasikonsultuokite su savo gydytoju ir išbandykite specializuotas priemones.

ATSISTATYMAS PO GIMDYMO. KAIP PADĖTI SAU?

 1. Neskubėkite. Pradėti atsistatymą galima praėjus 1,5-2 mėnesiams po gimdymo. Kuomet išnyksta lochijos ir jus prižiūrintis gydytojas leidžia turėti lytinius santykius. Atlikus cezario pjūvio operaciją, laikotarpis padvigubėja. Bet kuriuo atveju bet kokia fizinė veikla leidžiama tik gavus gydytojo leidimą.
 2. Pradėkite nuo kvėpavimo pratimų. Pirmieji fiziniai pratimai nuo kurių geriausia pradėti po gimdymo – kvėpavimo praktikos, kurios padeda ištempti ir atpalaiduoti diafragmą, kurios judėjimas nėštumo metu buvo apribotas dėl padidėjusio gimdos dydžio.
 3. Atstatykite dubens dugną. Po natūralaus gimdymo pradėti praktikuoti intymią gimnastiką galima gavus gydytojo ginekologo leidimą genitaliniam seksui. Dažniausiai už 1,5-2 mėnesio. Po cezario pjūvio operacijos už 4-6 mėnesių. Tai nuostabus būdas pakelti mažojo dubens organus, susiaurinti makštį, sustiprinti giluminius raumenis bei atsikratyti tokių problemų kaip hemorojus ir šlapimo nelaikymas.
 4. Pilvas po gimdymo. Iš karto po gimdymo, organizmas ruošiasi sugrįžti į priešnėštuminę būklę, pilvas pradeda trauktis, tačiau tai nėra labai greitas procesas. Dauguma moterų (nuo 66% iki 100%) trečiame nėštumo trimestre susiduria su tiesiųjų pilvo raumenų diastaze (išsiskyrimu). Su nėštumu susijusi diastazė daugeliu atvejų praeina savaime per pirmuosius 6-12 mėnesių po gimdymo. Tačiau maždaug 30 % atveju pogimdyminė tiesiųjų raumenų diastazė išlieka visam laikui ir progresuoja.

Pirmaisiais metais po gimdymo – svarbu reguliariai atlikti diastazės savidiagnostiką ir pastebėjus tiesiųjų raumenų išsiskyrimą virš 2,2 cm vengti pratimų keliančių vidaus organų spaudimą ir dar didesnį tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimą.

SVARBU: Po gimdymo būkite atsargios su pilvo raumenų stiprinančiais pratimais. Jie kelia vidaus intraabdominalinį spaudimą, kas gali provokuoti organų nusileidimą (prolapsą).

 • Šaunus pratimas, kuris padeda saugiai ir greitai atsistatyti po gimdymo yra kvėpavimo praktika – Uddiyana. Ji taip pat vadinama teisingu vakuumu. Su šia praktika ne tik numesite svorio, suteiksite pilvo raumenims stangrumo ir elastingumo bet ir pagerinsite virškinimą. Rekomenduojama mokytis vakuuminiu techniku su instruktoriaus priežiūra ir tik praėjus 2-4 mėnesiams po gimdymo.

Atsistatymas po gimdymo. Rekomendacijos kaip atsistatyti po atliktos epiziotomijos

Tempimo pojūčiai, gleivinės sausumas, skausmas tarpvietėje. Dar blogiau, jei epiziotomija nebuvo atlikta laiku ir plyšo tarpvietės audinys.

 • Po kiekvieno apsilankymo tualete būtinai nusiprauskite šiltu vandeniu.
 • Stebėkite, kad nebūtų vidurių užkietėjimo. Atitinkamai prižiūrėkite savo mitybą – vartokite daugiau skysto maisto ir skaidulų.
 • Pradėti mylėtis galite neanksčiau kaip po 1,5 mėnesio po gimdymo ir tik po gydytojo ginekologo apžiūros ir leidimo.
 • Po rando užgijimo būtinai reguliariai atlikite savimasažą siūlų srityje sukamaisiais judesiais ir paspaudimais. Tam naudokite specializuotą aliejų, kuris tinka intymiai sričiai. Tarpvietės kirpimas arba plyšimas neigiamai veikia mūsų jautrumą ir sugebėjimą patirti malonumus, o savimasažas padeda grąžinti jautrumą ir paleisti įtampą raumenyse. 

ATSISTATYMAS PO GIMDYMO. GALIMI KŪNO IR MAKŠTIES POKYČIAI PO GIMDYMO

 • Hemorojus. Jis gali atsirasti tiek nėštumo metu, tiek po gimdymo. Paskutiniais nėštumo mėnesiais kūdikio galva gali užspausti kraujagysles, ko pasekoje kraujas pradeda blogai cirkuliuoti mažajame dubenyje. Gali atsirasti vidurių užkietėjimas. Visa tai provokuoja hemoroidinių spurgų atsiradimą. Kad taip neatsitiktų jums, būtinai stebėkite savo mitybą ir būkite aktyvios. Jei hemorojus vis tiek atsirado, apsilankykite pas proktologą, jis parinks tinkamą gydymą, o tam, kad ši problema nepasikartotų pradėkite stiprinti dubens dugno raumenis.
 • Stresinis šlapimo nelaikymas. Nustatyta, kad pagrindiniai šlapimo nelaikymo rizikos veiksniai – amžius, kūno masės indeksas, nėštumas ir gimdymas. 9 iš 10 moterų, kurias kamuoja šlapimo nelaikymas (inkontinencija), yra gimdžiusios. Svarbu suprasti, kad šlapimo nelaikymas yra linkęs progresuoti, o išskiriamo šlapimo kiekiai – didėti. Tad net jei kol kas tai yra nekalti keli šlapimo lašeliai nevalingai ištekantys jums čiaudint – tai signalas, kad problema ateityje tik didės ir turite pradėti stiprinti dubens dugno raumenis.
 • Plaukų slinkimas. Plaukų slinkimas po gimdymo yra normalu. Paprastai praėjus 10 mėnesių po vaiko gimimo, plaukų slinkimas sustoja. Šiuo laikotarpiu svarbu valgyti maistą, kuriame gausu reikalingų mikroelementų, gerti multivitaminų kompleksą. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą kosmetiką plaukams.
 • Pogimdyminė depresija. Oficialiai nustatoma 15% gimdyvėms. Kiek depresija truks ir ar ji progresuos, priklauso nuo pačios moters. Svarbu laiku kreiptis į kompetentingą specialistą, skirti laiko savo poilsiui ir nebijoti prašyti artimųjų pagalbos su kūdikio ir buities priežiūra.

Kaip pasikeičia hormoninis fonas po gimdymo?

Po nėštumo dažnai atsiranda hormoninių pokyčių. Gali atsirasti depresija, apatija, agresijos ir pykčio protrūkis. Jus gali kamuoti nemiga, pradėti slinkti plaukai, atsirasti odos problemų. Svoris ir mėnesinių ciklas gali svyruoti kurį laiką.

Kraujotakos gerinantys intymios gimnastikos pratimai padeda normalizuoti hormoninį foną. Specialistai teigia, kad po kelių mėnesių hormoninis fonas stabilizuojasi. Tad geriau tiesiog duoti sau laiko ir nepergyventi dėl šių pokyčių.

Atsistatymas po gimdymo. Kada atsistato menstruacinis ciklas?

Tikslių datų nėra, viskas priklauso nuo moters sveikatos, emocinės būsenos, amžiaus ir mitybos. Pavyzdžiui, jei žindate pagal poreikį, maždaug kas 3 valandas, mėnesinių ciklas nebus atkurtas iki laktacijos pabaigos.

Bet tai nereiškia, kad negalite pastoti. Fiziologiškai tai gali nutikti net praėjus 4 mėnesiams po gimimo. Nežindančioms moterims menstruacijos atsiranda anksčiau – po 1-1,5 mėn. po gimdymo.

Jei nemaitinate krūtimi, bet mėnesinės neatėjo praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, pasakykite apie tai savo ginekologui.

Atsistatymas po gimdymo. Seksas po gimdymo

Ne anksčiau kaip po 1,5 mėnesio, kad gimda spėtų išsivalyti ir iš dalies atsigauti. Bet tai nereiškia, kad lygiai po 1,5 mėnesio tavo libido bus aukštumoje.

Žemas lytinis potraukis yra viena dažniausių problemų, su kuria moteris susiduria po gimdymo. Ir tai yra normalu: hormoninis fonas atsistato pamažu, o jei dar ir žindote, organizmas iš visų jėgų stengiasi sutaupyti energiją. Todėl nesijaudinkite, jei kurį laiką po gimdymo nejaučiate aistros savo partneriui. Ir būtinai naudokite lubrikantą, nes natūralios lubrikacijos gali pritrūkti po gimdymo.

Daugiau mokymų kaip atsistatyti po gimdymo rasite čia https://noriudar.lt/mokymai/

Elina – diplomuota intymios gimnastikos instruktorė, baigusi Tarptautinės seksologijos akademijos ir Vagiton švietimo centro bazinius instruktorių mokymus. Turi patikrintus įrankius profesionaliai padėti moterims rūpintis savo sveikata, neinvazinių būdu atsikratyti intymių problemų ir pagerinti seksualinio gyvenimo kokybę. Pati praktikuoja intymią gimnastiką nuo 2020 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.